System

Oferta rynku cybernetycznego dla branży ubezpieczeniowej

Oferta rynku cybernetycznego dla branży ubezpieczeniowej

Dane, sztuczna inteligencja lub rozwiązania chmurowe, co początkowo brzmi jak przedsięwzięcia z Doliny Krzemowej, coraz częściej trafia do branży ubezpieczeniowej. „Ubezpieczyciele od lat wykorzystują big data do lepszej oceny ryzyka klęsk żywiołowych i kalkulacji stawek” – wyjaśnia Pravina Ladva, szefowa działu cyfrowego i technologii w szwajcarskim towarzystwie reasekuracyjnym Swiss Re.

Dzięki technologii satelitarnej jakość danych stale się poprawia, a instytucje mogą ubezpieczać więcej ryzyk i upraszczać procesy. O ile dane dostępne do standaryzacji i modelowania sytuacji ryzyka dla zagrożeń naturalnych są zazwyczaj wystarczające, o tyle w przypadku ubezpieczeń cybernetycznych w dużej mierze brakuje podstaw. Problemem jest również to, że sytuacja zagrożenia może się zmieniać i trudno jest oszacować, jak duże szkody może wyrządzić poważny incydent cybernetyczny.

Eksperci uważają jednak, że rynek cybernetyczny oferuje duże możliwości wzrostu dla branży ubezpieczeniowej. Szacuje się, że globalny wolumen składek w tym zakresie ukształtował się na wysokości 10 mld dolarów w 2020 roku. Analitycy są jednak przekonani, że może się on zwielokrotnić w ciągu najbliższych dwudziestu lat.

Wzrost ten jest przyspieszony przez rosnące zagrożenie atakami typu ransomware w coraz bardziej cyfrowym świecie. Towarzystwo reasekuracyjne Swiss Re chce zdobywać punkty w cyfrowym świecie dzięki wprowadzeniu white label IptiQ, które umożliwia swoim partnerom zastosowanie cyfrowego modelu biznesowego na rynku ochrony życia. Pozwala to na szybszy czas wprowadzania produktów na rynek i większą orientację na klienta.

A na stronie https://www.uwaga.pl dowiesz się wielu faktów o cyberprzestępczości. Odwiedź nas koniecznie!