Pozostałe

Cornerstone content na stronie internetowej – co to takiego i czym powinien się wyróżniać?

Cornerstone content na stronie internetowej – co to takiego i czym powinien się wyróżniać?

Jeśli chcesz, by Twój content marketing rzeczywiście przyciągał użytkowników oraz był uporządkowany, nie możesz zapomnieć o pewnym istotnym zagadnieniu. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, czym jest cornerstone content, a następnie podejmij pierwsze kroki w celu jego opracowania na swoją stronę internetową.

Czym jest cornerstone content?

Cornerstone content to fundament całej konstrukcji treści na stronie internetowej. Stanowi on treściowe centrum, wokół którego należy rozwijać cały content. Reprezentuje tematykę witryny, jej wartości, sposób przekazywania wiedzy i spełniania potrzeb odbiorców. Z technicznej perspektywy oznacza artykuły cieszące się największą popularnością, czyli często odwiedzane przez użytkowników oraz istotne dla pozycjonowania strony. Poprzez dostarczanie wartościowych informacji cornerstone przyczynia się do zwiększenia ruchu w witrynie i budowania jej autorytetu w danej dziedzinie.

Przykłady cornerstone content

Za sztandarowy przykład cornersotne content uznaje się artykuły poradnikowe umieszczone na blogu, kompleksowo omawiające dany temat, dostarczające wartościowych wskazówek i rozwiązań odbiorcom. Jeśli prowadzisz stronę o zdrowym stylu życia, przykładem cornerstone content może być artykuł poradnikowy omawiający 10 kroków do zdrowszego odżywiania. Przykładem cornerstone content na stronie dotyczącej finansów osobistych mogą być strategie oszczędzania.

Jaki powinien być cornerstone content?

Aby dane treści mogły zostać uznane za cornerstone content, muszą być kompleksowe, wartościowe i reprezentatywne dla danej dziedziny. Co jeszcze powinno je cechować? Do ich ważnych wyróżników należy:

Doskonała jakość treści

Artykuły cornerstone content powinny zostać starannie opracowane i dostarczać użytkownikom wartościowych informacji, odpowiadających na ich potrzeby i pytania. Warto cytować w nich wypowiedzi ekspertów z danej dziedziny i odwoływać się do badań naukowych. Cornerstone content musi również być poddawany aktualizacji, aby odzwierciedlać najnowsze informacje z branży.

Kompleksowe omówienie tematu

Treść stworzona w ramach cornerstone content powinna również omawiać rozmaite aspekty danego tematu, zapewniając użytkownikom kompletny obraz. Temat musi zostać przedstawiony na tyle ciekawie i dogłębnie, by odbiorca nie zrezygnował z lektury danego artykułu na rzecz innego, bardziej interesująco omawiającego zagadnienie.

Unikalność i oryginalność

Teksty stworzone w ramach cornerstone content nie mogą oczywiście być plagiatem. Ważne też, by znalazło się w nich jakieś nowe spojrzenie na dany temat, takie, które wyróżni go spośród w innych treści dostępnych w Internecie.

Odpowiedni wybór słów kluczowych i ich wykorzystanie

Cornerstone content powinien też zostać zoptymalizowany pod kątem SEO poprzez umieszczenie w nim kluczowych fraz. Inaczej nawet najciekawsza treść nie zostanie znaleziona przez użytkowników. Ważne również, by używać fraz long tail zawierających 3 słowa lub więcej, ponieważ pozwalają one szybciej trafić treściom na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. Tego rodzaju frazy to na przykład: „jakie buty do biegania po mieście”, „kwiaty na wesele w maju”, „dobry pediatra w Lublinie”.

Przejrzysta, przyjazna dla odbiorcy struktura

Tworząc stanowiące fundament contentu treści na stronę internetową, trzeba również pamiętać o tym, w jaki sposób są one przyswajane przez użytkowników. Odbiorca może trafić na dany artykuł dzięki jego zoptymalizowaniu pod względem fraz kluczowych, ale jednocześnie się z nim nie zapoznać, bo zniechęci go jego struktura będąca ścianą tekstu. Dlatego też należy zadbać o jego przejrzystą i logiczną formę. Powinna ona zawierać interesujące nagłówki i podział na niezbyt długie akapity. Warto też zdecydować się na wypunktowania, pogrubienie najważniejszych informacji i zastosowanie infografik.

Linkowanie wewnętrzne

W treściach powinny znaleźć się również linki odnoszące się do innych podstron i artykułów w serwisie. Linkowanie wewnętrzne wspiera bowiem budowę spójnej struktury treści i ułatwia przemieszczanie się po stronie użytkownikom.

Dostępność różnych formatów

Artykuły blogowe obszernie omawiające temat to najczęstsza forma cornerstone content, ale nie jedyna. Warto rozważyć także inne formaty, takie jak raporty, infografiki i wideo. Można na przykład recyklingować treści, czyli wykorzystać choćby artykuły do stworzenia kolejnych opartych na nich treści. Takie działanie pozwoli dotrzeć do odbiorców, którzy cechują się innym potrzebami, jeśli chodzi o ulubioną formę contentu, oraz zmaksymalizować w ten sposób ich zaangażowanie.

Jeżeli zależy Ci na serwisie, w którym znajdzie się ciekawy cornerstone content, możesz się skontaktować z projektującą strony internetowe w Lublinie agencją IBIF: https://www.ibif.pl/oferta/strony-internetowe. Podsumowując, cornerstone content powinien stanowić kompletne i wartościowe źródło informacji na konkretny temat, stanowić centralny punkt odniesienia dla użytkowników oraz budować autorytet witryny w dziedzinie. Jest on też ważny, jeśli chodzi o uporządkowanie informacji w serwisie.