KomputerPodzespoły

Komputer gamingowy – jakie parametry techniczne powinniśmy wziąć pod uwagę?

Komputer gamingowy – jakie parametry techniczne powinniśmy wziąć pod uwagę?

Wydajne komputery do gier w obecnych czasach kosztują całkiem niemałe pieniądze. Dlatego przed wyłożeniem sporej sumy na nowy komputer, warto w ogóle rozeznać się w temacie i dowiedzieć się, jakie parametry techniczne są najważniejsze dla graczy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komputera do gier?

Procesor i pamięć RAM to podstawa

W przypadku samodzielnego składania komputera do gier lub kupowania sprzętu prosto do producenta, na pewno sporą uwagę trzeba poświęcić modelowi procesora oraz ilości pamięci RAM. Procesor powinien być przede wszystkim najnowszej generacji – dzięki temu zapewnimy sobie spokój na wiele lat. Z kolei ilość pamięci RAM, która w obecnych czasach jest standardem to minimum 8 GB.

Podczas wyboru procesora do komputera gamingowego na pewno weźmy pod uwagę jego generacje i model. Oczywiście najbardziej popularnymi producentami procesorów są marki AMD i Intel. W skrócie starajmy się wybrać model z jak największą liczbą w nazwie procesora, ponieważ będzie ona odpowiadać nowszemu modelowi.

Ponadto zwróćmy uwagę na liczbę rdzeni, wątków i częstotliwość taktowania. Ma to ogromne przełożenie na wydajność całego układu. Procesor powinien mieć minimum 4-rdzenie, chociaż obecnie to nawet 6- lub 8-rdzeni. Z kolei taktowanie powinno oscylować wokół 4 Ghz lub 5 Ghz w załączonym trybie Turbo. W takim przypadku będziemy mieli pewność, że procesor i pamięć RAM będą w stanie uciągnąć nie tylko zaawansowane programy graficzne lub biurowe, ale również i najnowsze gry wideo. Chcąc stworzyć komputer gamingowy z prawdziwego zdarzenia powinniśmy również pamiętać o wysokiej jakości karcie graficznej.

Karta graficzna do komputera gamingowego

W przypadku wyboru karty graficznej do komputera gamingowego musimy przede wszystkim na jej wydajność. Im karta będzie wydajniejsza, tym obraz w grze i płynność wszelkich animacji będzie po prostu większa. Wysoka wydajność karty graficznej może nam pozwolić nawet na kopanie kryptowalut. Jak kopać kryptowaluty i jakie są obecnie kursy krypto? – sprawdź na www.bitkojn.pl. Dodajmy, że nowsza karta nie zawsze oznacza, że jest wydajniejsza od starszej karty graficznej. Na wykorzystanie pełni wydajności karty graficznej wpływ ma również ilość pamięci RAM zainstalowanej w komputerze oraz procesor. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty na pewno powinno nam się samodzielnie zbudować lub kupić gotowy komputer do gier.