System

Lekcje przez komputer.

Lekcje przez komputer.

„Świat się zmienia. Zmieniamy się my. Nasze przyzwyczajenia, schematy, założenia. W obliczu pandemii wszyscy doświadczyliśmy pracy, nauki, rozmów i kontaktów przez Internet. Czy ten sposób nauki nie wpisuje się już na trwałe w naszą kulturę? Nagle doświadczyliśmy czegoś innego. Byliśmy do tego zmuszeni, ale dzięki obowiązkowej praktyce okazuje się, że uczenie się przez komputer nie jest aż takie złe, jak mogłoby się wydawać.

Jak naprawić niewłączającego się MacBook’a

Zdalne nauczanie to w tej chwili podstawa sytemu edukacji. Jakość tego rodzaju nauki nie do końca jest idealna, ale zawsze jest to jakaś alternatywa. Uczeń widzi nauczyciela, może swobodnie z nim rozmawiać. Pulpit ekranu to również tablica, na której prowadzący może wyświetlać dwoje slajdy z poszczególnymi zagadnieniami. W sytuacji ponownego lockdownu e-learning, jest zawsze lepszym wyjściem niż brak nauki w ogóle. Świat idzie do przodu. Sytuacja zmusza więc ludzi do zmiany, do przystosowania się. Jest w tym też i sporo zalet, które warto zauważyć. Oszczędność czasu, możliwość uczenia się z każdego miejsca, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Nie musisz dojeżdżać do uczelni lub szkoły więc możesz zaoszczędzić pieniądze, które wydałbyś na paliwo lub bilet. Ucząc się z domu unikamy możliwości zarażenia się. E-nauczanie to też forma na to, by się dokształcić. Douczyć, doczytać lub zapisać na dodatkowy kurs, jeśli chcemy rozwinąć kompetencje związane z tematem, którego się uczymy poprzez komputer.
E-learning to model bardzo elastyczny. Możesz tempo nauki dostosować do swoich potrzeb. Dostęp do wiedzy masz nieograniczony. Możesz korzystać z grup wsparcia i wymieniać się spostrzeżeniami z innymi uczestnikami kursu. E-nauczanie to przyszłość edukacji.”